کاموا سلامت پروژه آسفالت اردبیل مسابقه

کاموا: سلامت پروژه آسفالت اردبیل مسابقه شهرداری اردبیل افتتاح پروژه

گت بلاگز بین‌الملل «قاسم سلیمانی» کلیدواژه قطع روابط اعراب با قطر / ادعای «دبکا»

یک پایگاه اینترنتی صهیونیستی مدعی شد یکی از دلایل تنش در روابط کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با قطر، سفر وزیر خارجه این کشور به تهران، یک هفته پیش از سفر ترام

«قاسم سلیمانی» کلیدواژه قطع روابط اعراب با قطر / ادعای «دبکا»

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از العالم، وبگاه صهیونیستی”دبکا” ادعا کرد راز قطع روابط کشورهای عربی با قطر، جانبداری این کشور از کشور عزیزمان ایران و تلاش جهت بر هم زدن توافق ریاض بود. این وبگاه، به نقل از منابعی که نام آن ها را فاش نکرد، نوشت: یکی از دلایل تنش در روابط کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با قطر، سفر محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر، به پایتخت کشور عزیزمان ایران یک هفته پیش از سفر دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، به عربستان است.
دبکا همچنین مدعی شد وزیر خارجه قطر، در این سفر، با سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دیداری محرمانه داشته هست. نگارنده مطلب مدعی شد که در این دیدار محرمانه، نقشه هایی کشیده شد که نشانه از آن ها از بین بردن همه تلاش های آمریکا جهت تشکیل ائتلافی منطقه ای جهت جنگ با کشور عزیزمان ایران بود.

عبارات مهم : ایران

به نوشتۀ این وبگاه صهیونیستی، اختلافات قطر با کشورهای عربی، زمانی علنی شد که بعد از آخر سفر ترامپ، اظهاراتی منسوب به تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در وبگاه خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد. در این اظهارات، امیر قطر، از وزن منطقه ای کشور عزیزمان ایران تجلیل کرد. به این ترتیب، کشورهای عربی توجهی به این نکردند که این اطلاعات نادرست است و هکرها با هک کردن وبگاه خبرگزاری رسمی قطر، این خبر را منتشر کرده بودند. این عنوان نشان می دهد که آن ها اطلاعاتی در اختیار داشتند که فراتر از انتشار این خبر بود.
منابع دبکا که نام آن ها فاش نشده هست، همچنین فاش کردند که ملک سلمان، پادشاه عربستان و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، مدیر امارات متحده عربی و عبدالفتاح السیسی، مدیر جمهور مصر، طی نشستی، توافق کردند که هشداری قاطعانه به امیر قطر بدهند.
حکام این سه کشور، چهار شرط جهت قطر تعیین و ترساندن کردند اجرا نکردن آن ها مساوی با تحریم هایی شدید ضد قطر خواهد بود.
این چهار شرط عبارتند بودند از:
1- قطع همه روابط نظامی و اطلاعاتی با ایران؛
2- فسخ همه توافقنامه های امضا شده است با ایران، به خاص توافقنامه های مرتبط به عراق، سوریه و لیبی؛
3- لغو همه کمک ها و پناهندگی دادن به اعضای گروه اخوان المسلمین و اخراج فوری آن ها از قطر؛
4- قطع روابط قطر با جنبش حماس و منع مسئولان این جنبش از سکونت در این کشور.
به نوشته دبکا، پادشاه عربستان هفتۀ گذشته از سیسی خواست کرد که عرصه را بر مدیر دفتر سیاسی جنبش حماس تنگ کند و به او اجازه ندهد به همراه خانواده اش از طریق قاهره از غزه به دوحه سفر کند.
دبکا همچنین به نقل از منابع اطلاعاتی نوشت: تحریم و محاصره اعمال شده است ضد قطر، مرحله ای اولیه است و این روند، مراحلی دیگر نیز در پی دارد.
بر اساس ادعای این منابع، ممکن است کار به حمله نظامی محدود ضد یکی از اهداف قطری بکشد؛ با این حال، این گزینه، همچنان در حد اهرم فشاری است که کشورهای محاصره کنندۀ قطر در اختیار دارند.
از آن گذشته، بعید نیست که شرکت های سری در مصر و عربستان و امارات موفق شوند کودتایی تازه علیه حکومت آل ثانی در قطر ترتیب دهند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | منابع | عربستان | کشورهای عربی | کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس | بین الملل | قطر | قاسم سلیمانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog