کاموا سلامت پروژه آسفالت اردبیل مسابقه

کاموا: سلامت پروژه آسفالت اردبیل مسابقه شهرداری اردبیل افتتاح پروژه

گت بلاگز فضای مجازی درمان ناباروری با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی

دانشمندان در تازه‌ترین تحقیق خود موفق شدند یک موش نابارور را با استفاده از تخمدان‌های چاپ سه‌بعدی بارور کنند. محققان امیدوارند این فناوری جهت انسان نیز به ک

درمان ناباروری با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ یک تیم تحقیقاتی در مرکز Northwestern به تازگی موفق شدند با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی، موش ناباروری را بارور کنند. آنها جهت این کار، تخمدان های موش را با تخمدان هایی که با فناوری چاپ سه بعدی حاصل شده است بود جایگزین کردند. تخمدان های چاپ سه بعدی، منافذ تخمدان ها یا کیسه های پرآبِ حاوی تخم های نابالغ را در خود نگهداری می کنند. تخمدان های تازه از این منفذها و تخم ها تا وقت تخمک گذاری، بارداری و وضع حمل محافظت می کنند.
کلید موفقیت این تحقیق، ساختار ماده ای است که در چاپ سه بعدی به کار رفته هست. این ماده باید از مواد ارگانیک ساخته شده است باشد تا بدن آن را دفع نکند. از طرفی نباید زیاد نرم باشد چون احتمال دارد در طول جراحی و عمل پیوند خُرد شده است و از بین برود. در نمونه های مشابه این تحقیق که در گذشته انجام شده، ساختار ماده مورد نظر زیاد از آب تشکیل شده است بود که باعث شُل و نامقاوم شدن و در نتیجه متلاشی شدن آن شده است است.
تیم Northwestern از ماده ژله مانندی به نام کولاژن بهره برد؛ این ماده دارای لایه های متعددی است که آن را محکم و بادوام می‎سازد. متأسفانه فعلاً نمی توان این تخمدان های سه بعدی را مستقیماً در بدن انسان کار گذاشت. منفذهای پوست انسان نسبت به موش بسیار بزرگتر است و سریع تر رشد می کند بنابراین، مورد نیاز است شکل فعلی تخمدان های چاپ سه بعدی عوض کردن یابد. ولی می توان امیدوار بود که در آینده ای نزدیک از این فناوری جهت درمان زنان نابارور بهره برد.

عبارات مهم : فناوری

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: فناوری | تحقیقات | ناباروری | بدن انسان | پوست انسان | چاپ سه بعدی | تخمدان | تخمدان چتپ سه‌بعدی

درمان ناباروری با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی

درمان ناباروری با بهره‌گیری از فناوری چاپ سه‌بعدی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog