کاموا سلامت پروژه آسفالت اردبیل مسابقه

کاموا: سلامت پروژه آسفالت اردبیل مسابقه شهرداری اردبیل افتتاح پروژه

گت بلاگز وب‌گردی جزئیات تازه از جنایات سریالی خفاش شب گیلان

این قتل‌ها از زمانی شروع شد که فرزاد به علت اعتیاد به شیشه و بی‌پولی بار دیگر به شکارهای چراغ خاموش خود پرداخت و زنان خیابانی را به دام‌های مرگبار خود کشاند

جزئیات تازه از جنایات سریالی خفاش شب گیلان

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، در جریان تحقیقات خبرنگار به زادگاه عامل قتل های سریالی هفت زن در استان گیلان، شرح تازه ای از این جنایت های هولناک و زندگی متهم به دست آمد. خانواده تمامی قربانیان خواستار قصاص قاتل شده است اند.

عبارات مهم : ایران
فرزاد نام مرد ۴۰ ساله ای است که طی ۹ سال هفت زن را به خلوتگاه شیطانی خود کشاند و بعد از دزدی طلا و جواهراتشان، آنها را در کمال خونسردی به قتل رساند. محل تولد این مرد روستایی حد فاصل زیباکنار و منطقه آزاد انزلی است».

این جنایتکار در گزینش طعمه هایش به یک شکل و شیوه ثابت عمل کرده و تمامی قربانیان خود را در سطح خیابان های حاشیه شهر رشت شناسایی کرده و به دام انداخته بود. ساکنان روستای «خشکه اسطلخ» هر کدام روایت های متفاوتی راجع به شرح ماجرای قتل ها دارند ولی همگی آنها در یک مورد اتفاق نظر دارند و آن اینکه خانواده این مرد افرادی آبرومند و زحمتکش هستند و برادرانش نیز افراد سرشناسی هستند.

یکی از آشنایان نزدیک قاتل سریالی به خبرنگار «ایران» گفت: «فرزاد سال ۷۹ جهت کار به بندرعباس رفت و در یکی از کارخانه های کشتی سازی این شهر به عنوان آشپز مشغول به کار شد. بعد از سه سال کار، آنجا را ترک کرد و به زادگاهش بازگشت. مدتی بعد در زمینه خرید و فروش چوب مشغول به کار شد و در همین ایام با دختر جوانی از اهالی منطقه حسن رود آشنا شد که مدتی بعد هم ازدواج کردند.»

در حالی که زندگی خوبی داشتند ولی فرزاد رفته رفته در دام اعتیاد به «شیشه» افتاد. آخر هم زن و دخترش را رها کرد و از دِه رفت. مدتی بعد و در حالی که همسرش به صورت غیابی طلاق گرفته بود، فرزاد با زن جوانی که چند سال از خودش بزرگتر بود آشنا شد و او را صیغه کرد. آنها هر چند ماه در منطقه ای از شهرستان های متفاوت منزل ای اجاره و زندگی می کردند. کسی هم از محل دقیق زندگی ارزش خبر نداشت.

مدتی بعد از ازدواج بود که کارهای پنهانی و مشکوک اش شروع شد. یک بار که به منزل پدری اش در دِه آمده بود، پدرش مبلغی پول نقد به او داد و قسمتی از منزل اش را به نام او کرد تا بلکه وادارش کند که در دِه سکونت کند. ولی فرزاد پول ها را برداشت و رفت و دیگر خبری از او نبود تا اینکه در ناباوری متوجه شدیم او به اتهام قتل چند زن بازداشت شده است هست.

شکار زنان در خیابان

بر اساس این گزارش، فرزاد و همسر دومش مدتی بعد از ازدواج با هم نقشه دزدی از زن های خیابانی که اوضاع مالی خوبی داشتند و طلا و جواهرات همراهشان بود را طراحی کردند. شیوه کار آنها به این ترتیب بود که سوار بر خودروی پراید خاکستری رنگشان شده است و بعد از پرسه زدن در خیابان های حاشیه شهر رشت ابتدا طعمه هایشان را سوار می کردند. بعد هم فرزاد سر صحبت را با آنها باز کرده و ادعا می کرده آدم با نفوذی است و قادر به حل پرسشها آنهاست.

این صحبت ها مقدمه اولیه جهت آشنایی او با طعمه هایش بود. بعد از اینکه اعتماد زنان جلب می شد، زن صیغه ای که تا این وقت به عنوان مسافر بود از ماشین پیاده می شد و ارتباط فرزاد با طعمه هایش ادامه پیدا می کرد. مدتی بعد از آشنایی متهم با زنان وجلب اعتمادشان، او با طرح نقشه ای حساب شده، طعمه هایش را به محلی خلوت کشانده و در فرصتی مناسب با روسری هایشان آنها را خفه می کرد. متهم به قتل بعد از کشتن طعمه هایش، اجساد را به منزل اش برده و در حمام مُثله کرده و قسمت های متفاوت اندام آنها را در جنگل ها و رودخانه های اطراف استان گیلان و شهرهای اطراف رشت رها می کرد.

نخستین جنایت

نخستین قربانی او زن میانسالی بود که سال ۸۷ در راه برگشت به منزل با متهم به قتل آشنا شد. فرزاد با وعده ازدواج، اعتماد او را جلب کرد. او بعد از مدتی ارتباط با این زن، او را خفه کرده و بعد از برداشتن طلا و جواهراتش و در فرصتی مناسب، هنگامی که پدرش در منزل نبود جسد را به انباری محل نگهداری گاو و مرغ وخروس ها در روستای «خشک اسطلخ» برد. بعد از حفر چاله ای، جسد را داخل آن دفن کرد. بعد از آن روی جسد را با سیمان و بتن پوشانده و آنجا را ترک کرده بود.

درخواست قصاص عامل جنایت

یک منبع آگاه در گفت وگو با «ایران» شرح دیگری راجع به جنایت های قاتل سریالی زنان گیلان فاش کرد. اودر پاسخ به این سؤال که «با توجه به اینکه نحوه قتل های سریالی متهم با روش قاتل سریالی زنان در پایتخت کشور عزیزمان ایران به نام غلامرضا خوشرو – معروف به خفاش شب – شباهت زیادی دارد، آیا قاتل سریالی زنان در بازجویی ها راجع به اینکه از این قاتل در ارتکاب قتل ها ایده گرفته یا نه؟» گفت: خیر. او در اظهاراتش هیچ اشاره ای به این عنوان نکرده هست.

آیا هویت قربانیان این جنایات و خانواده هایشان شناسایی شده است اند؟

بله، تاکنون هر هفت قربانی و خانواده های آنها شناسایی شده است اند. البته جسد یکی از قربانیان که در حقیقت ششمین قربانی از فهرست هفت نفره متهم جوان هست، کشف نشده ولی اولیای دم او نیز شناسایی شده است اند.

همه خانواده ها شکایت کرده اند؟

بله، اولیای دم هر هفت مقتول درخواست قصاص داده و خواهان قصاص هستند.

گفته شده است که متهم از خانواده سرشناسی است و به همین علت اطلاع رسانی به صورت کامل صورت نمی گیرد؟

برای پلیس و قوه قضائیه فرقی ندارد که متهم از چه خانواده ای هست. اگر هم به اطلاع رسانی انتقادی باشد به خاطر ابهامات و تکمیل نشدن تحقیقات هست. در این پرونده مثل تمامی پرونده های دیگر، تحقیقات به صورت کامل و بدون در نظر گرفتن هیچ موردی صورت می گیرد.

دو جنایت دیگر

دو قربانی دیگر این مرد خطرناک در سال ۸۸ از سوی او شکار شده است بودند. آنها نیز همانند نخستین قربانی، مدتی با فرزاد ارتباط پنهانی داشتند تا اینکه به فاصله یک ماه، هر دو به قتل رسیده و اجسادشان بعد ازمثله شدن در رودخانه ها وجنگل رها شده است بود.

زندگی پنهانی

بعد از این سه جنایت که طی دوسال و به فاصله چند ماه از هم رخ داده بود، فرزاد جهت ۶ سال، دیگر مرتکب قتلی نشد.حال آنکه اهالی دِه بر این باورند که علت توقف جنایت ها، به خاطر تولد فرزندش از زن دوم اش باشد.

چهار جنایت در یک سال

عامل جنایت های سریالی در اعتراف هایش گفته همزمان با از سرگیری قتل هایش در سال ۹۵ و طی چند ماه، چهار زن دیگر را نیز به شیوه قبلی کشته هست. این قتل ها از زمانی شروع شد که فرزاد به علت اعتیاد به شیشه و بی پولی بار دیگر به شکارهای چراغ خاموش خود پرداخت و زنان خیابانی را به دام های مرگبار خود کشاند. ولی در این میان زنانی بودند که از سوی قاتل، شناسایی شده است و ارتباط میان آنها هم برقرار شده است بود ولی بعد از مدتی فرزاد که متوجه شده است بود آنان طلا و جواهراتی همراه خود ندارند، رهایشان کرده بود.

زن ها چگونه کشته شدند؟

بر اساس اطلاعات به دست آمده، ۶ نفر از قربانیان این مرد بعد ازغافلگیری کشته شده است و تنها یکی از زن هایی که با وی آشنا شده است بود هنگام انتقال به قرارگاه فوت از نیت پلیدش با خبر شده است وسروصدا به پا کرده بود که قاتل با ضربات کارد او را ساکت کرده بود.

شاهدی جهت قتل

به گفته یکی از آشنایان متهم به قتل، زن صیغه ای او هنگام وقوع اغلب قتل ها در منزل حضور نداشته و تنها هنگام مثله کردن یکی از زن ها سرزده به منزل آمده و متوجه قتل شده است هست. بعد از آن ماجرا هر بار که میان او و شوهرش اختلاف پیش می آمد، همسرش ترساندن می کرد که او را لو می دهد.

کشف ردپای متهم

وقتی در سال ۹۵ بخش هایی از اجساد دو نفر از قربانیان جنایت ها به دست آمد، پلیس در جریان وقوع قتل ها قرار داده شد و جهت ردیابی ودستگیری جنایتکار وارد ماجرا شد. در جریان بررسی های صورت گرفته هنگامی که هویت دو قربانی جنایت فاش شد، تحقیقات میدانی راجع به محل زندگی آنها در دستور کار مأموران قرار گرفت. همسایه های این دو زن نیز به پلیس گفته بودند که مرد جوانی را دیده اند که سوار بر پراید خاکستری به منزل قربانیان آمده وآنها را سوار کرده و با خود برده هست.

ردیابی الکترونیکی قاتل

مأموران که توانسته بودند رد پای یک مرد ناشناس را در هر دو جنایت به دست آورند با بررسی دوربین های مداربسته موفق به شناسایی شماره خودروی مورد نظر شده است و در ادامه محل زندگی مرد ناشناس را به دست آوردند.کارآگاهان بعد از شناسایی مخفیگاه متهم، به صورت پنهانی مخفیگاهش را تحت مواظبت های خاص قرار دادند ولی هر بار که وارد عمل می شدند پی می بردند متهم و همسرش چند روز قبل محل زندگی ارزش را عوض کردن داده و به مکان دیگری رفته اند. این تعقیب و گریزها در حالی ادامه داشت که متهم هر بار به نقطه ای نامعلوم نقل مکان می کرد و کارها پلیس را ناکام می گذاشت. تا اینکه آخر کارآگاهان موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه وی در منطقه «گلسار» شهر رشت شدند.

قبل از اینکه فرزاد و همسرش وقت فرار پیدا کنند، منزل آنها به محاصره مأموران در آمد و آخر جنایتکار فراری وهمسرش ۲۰ فروردین ۹۶ بازداشت شدند. چند نفر ازاهالی روستای زادگاه این جنایتکار نیز به خبرنگار «ایران» گفتند: «فرزاد فردی ریزاندام هست. او سال ها قبل از دِه رفته بود ولی پدرش فرد زحمتکشی است که کشاورزی می کند. همگی اعضای خانواده اش افراد محترم و سرشناسی هستند ولی اینکه آیا فرزاد به این راه کشیده شده است هست، فکر می کنیم به خاطر اعتیاد به شیشه و وسوسه های زن صیغه ای اش باشد که امیدواریم پلیس و دستگاه قضایی هرچه سریعتر و جهت اطلاع افکار عمومی در این باره اطلاع رسانی براق داشته باشند.»

منبع:روزنامه ایران

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | جنایت | زندگی | سریالی | قربانی | شناسایی | خانواده | قاتل سریالی | روزنامه ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog